K instalaci tříkomorového septiku a dočišťovacího filtru je nutné si zařídit stavební povolení. Nejprve je potřeba si zvolit správnou variantu. U samonosného tříkomorového septiku je velmi rychlá instalace, tříkomorový septik k obetonování je vhodný v místech s vysokým statickým zatížením. Dvouplášťové tříkomorové septiky jsou vhodné do záplavových oblastí nebo do míst s výskytem spodní vody. Je potřeba pořádně promyslet všechny možné varianty, která by byla nejvhodnější.
Betonové septiky
Betonové septiky byly běžné, ale postupem času je nahrazují plastové septiky. Doposud jsou septiky z betonu používány. Dají se použít hned po instalaci, provoz je skoro bez údržby a není náročný na obsluhu. Vše zmíněné, ale platí i na variantu z plastu. Betonový septik je velmi odolný proti zatížení, proti tlaku zeminy a také proti vibracím např. od aut. Nevýhoda u betonových septiků je, že postupem času začne propouštět vodu.
Plastové tříkomorové septiky
Plastové tříkomorové septiky oproti betonovým mají delší životnost, a to díky naprosté vodotěsnosti a odolnosti proti agresivním látkám ve fekální vodě. Plastová nádrž z kvalitního materiálu např. polypropylen, svou pevností a odolností se s betonem nedá srovnávat.
Plastové nebo betonové?
Plastové tříkomorové septiky se v dnešní době upřednostňují, protože jsou velmi spolehlivé, při užívání nevznikají žádné komplikace. Pokud se momentálně rozhodujete mezi plastovým a betonovým septikem, tak právě plastové tříkomorové septiky jsou nejlepší volbou!